Atidaryti meniu

Ozono technologijų taikymas kasdieniame gyvenime ir būsto bei komunalinių paslaugų srityje


Dėl spartaus didžiųjų miestų ir jų infrastruktūros augimo nuolat didėja oro tarša, kurią sukelia automobilių išmetamieji teršalai, išmetamos neapdorotos ar blogai išgrynintos pramoninės dujos (pvz., bendrosios kogeneracinės jėgainės, metalurgijos ir cheminės bei šalutinės kokso gamyklos), organinių atliekų skilimo produktai ir kt. Specifiniai kvapai sukelia ne tik nemalonius pojūčius, bet ir kelia didelę grėsmę pramoninių miestų gyventojų sveikatai. Mes aptarkime  problemas, su kuriomis kiekvieną dieną susiduria miesto gyventojai t.y. oro valymas mūsų bute ar name.

Su kuo pirmiaus susiduria žmogus, įeinantis į daugiabučio gyvenamojo namo laiptinę? Žinoma, kad su specifiniais kvapais, kurie sudaryti iš drėgnų rūsių, laiptų, šiukšlių ir šiukšlių konteinerių, lakų, dažų bei kitų ne itin malonių kvapų. Šie kvapai dažniausiai yra suskaidančių organinių medžiagų kvapai, pvz., maisto atliekų skilimas, karbamido kvapas, vandenilio sulfidas, drėgmė, įvairių gyvūnų (šunų, kačių, žiurkių ir kt.) kvapai, tabako dūmai ir daugelis kitų. Viena vertus, šie aromatai negerina  gyventojų nuotaikos, ir kita vertus, rodo mikrobiologinį oro ir patalpų užterštumą, o tai labai padidina žarnyno ir kvėpavimo ligų tikimybę. Daugelis kvapų yra streso, veikiančio nervų ir imuninę sistemą, priežastis, kuri yra ne mažiau pavojinga nei apsinuodijimas chemikalais.

Šiuo metu pasaulyje yra ieškoma būdų, kaip efektyviai išspręsti nemalonių, specifinių kvapų pašalinimo problemą. Vienas iš šios problemos sprendimo būdų, yra ozono naudojimas gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų tvarkymui, įskaitant prieigą prie šiukšlių konteinerių. Ozonas yra vienas iš žinomų deguonies formų, kuris ne tik stipriai dezinfekuoja, bet ir užtikrina veiksmingą kvapiųjų medžiagų paskirstymą ore.

Ozonas yra stipriausias natūralus oksidantas, kuris plačiai naudojamas įvairiems mikroorganizmams sunaikinti, oro ir patalpų dezodoracijai, greitai gendančių maisto produktų perdirbimui, vandens dezinfekavimui ir t.t. Gamtoje mikrobiologinis ir cheminis oro valymas atliekamas oksiduojant teršiančias organines medžiagas ore, kurios susidaro veikiant saulės spinduliuotei ir žaibo metu išleidžiant elektros energiją iš ozono. Ozonas yra natūralus gyvenimo katalizatorius, be ozono buvimo atmosferoje, gyvenimas Žemėje būtų neįmanomas.

Ozonas nesukuria toksinių medžiagų, yra veiksminga ir aplinkai nekenksminga alternatyva tradiciniams toksiškiems cheminiams dezinfektanams (pavyzdžiui, chlorui ar jo dariniams), dezodorantams. Ozonavimas užtikrina bendrą dezinfekavimą ir oro dezodoravimą gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose, taip pat dezodoruoja drabužius ir įvairius namų apyvokos daiktus, tokius kaip kilimai, minkšti baldai ir t.t. Ozonas pašalina daug nemalonių kvapų, įskaitant šiukšlių, šlapimo ir išmatų kvapus, gyvūnus, drėgmės kvapą, tabako kvapus, lakus ir dažus, pelėsių kvapą ir kt.  Kai kurios kvapo rūšys, pvz., dūmai, turi savybę prasiskverbti į įvairius interjero baldus, tokius kaip, kilimai, oda, minkšti apmušalai, šiam kvapui pašalinti nepadeda net cheminis baldų valymas.  Prasiskverbiant į medžiagų poras, ozonas reaguoja kartu su organinių medžiagų molekulėmis, atsakingomis už likusį kvapą, ir suskaidomas į visiškai saugų anglies dvideginį ir vandenį. Dezodoracijai atlikti, skirtingai nuo dezinfekcijos, didelės ozono koncentracijos nereikia. Teigiamas poveikis pasiekiamas tuomet, kai ozono kiekis kambario, kuriame vyksta ozono dezodoravimas, ore yra 0,2-0,0 mgO3 / m3 ozono, kuris yra gana artimas saugiai  didžiausiai  leistinai  ozono koncentracijos (MPC) vertei,kuri yra  lygi 0,1 mgO3 / m.

Ozonas yra gana nestabilios dujos ir kambario temperatūroje jis greitai (per 20-30 minučių) sklendžia į saugų deguonį. Teigiami ozono technologijų naudojimo aspektai yra tokie, kad ozonas (periodiškai ozonuojant patalpas) atgraso nuo žiurkių, pelių ir kitų graužikų. Ozonas taip pat veikia įvairius vabzdžius (tarakonus, muses, dulkių erkės ir t.t) t.y sustabdo jų dauginimasi.

Periodiškas gyvenamųjų patalpų ir pagalbinių patalpų ozonavimas, kuriame yra mažai 0,03-0,15 mgO3 / m3 koncentracijos,  palankiai veikia žmonių sveikatą, suteikia malonų gaivų orą, gerina nuotaiką, suteikia gyvybingumo jausmą ir mažina nuovargį. Mažomis dozėmis ozonas teigiamai veikia žmogaus imunitetą, stiprindamas imuninės sistemos ląsteles. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad naudojant ozoną gyvenamųjų patalpų valymui, mažėja alerginės reakcijos, dingsta miego sutrikimai, sumažėja galvos skausmai, pagerėja bendra savijauta, mažėja depresijos būklės tikimybė, taip pat pagerėja kvėpavimo ligomis sergančių žmonių būklė.

Ozonavimo procedūra numato:

  1. Efektyvų oro ir įvairių mikrofloros patalpų valymą, įskaitant pavojingas bakterijas ir virusus, pelėsius, grybelių sporas ir t.t;
  2. Nemalonių kvapų pašalinimą, pvz., drėgmės kvapą, tabako dūmų, maisto atliekų, prakaito, vaistų, sudegintų kotletų ir t.t;
  3. Sausąją viršutinių drabužių dezinfekciją ir dezodoraciją minkštuose balduose, žaisluose, pelėsių sunaikinimą vonios kambariuose ir kt.
  4. Įvairių gyvūnų ir vabzdžių, pvz. pelių, žiurkių, tarakonų ir kt.,išnaikinimą.

Ilgalaikė mūsų įmonės „EcoProTest“  patirtis leidžia užtikrinti patikimą mikrobiologinį oro valymą ir dezodoraciją visose gyvenamosiose ir pramoninėse statybvietėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

© 2021 ecoprotest.lt · Kopijuoti be leidimo draudžiama

Russia