Atidaryti meniu

„Eco-Fresh“ decentralizuota vėdinimo sistema su šilumos rekuperacija – Veikimo principas

Veikimo metu sistema tiekia švarų atmosferos orą į patalpą ir išleidžia užterštą orą iš vidaus į išorę, taikydama 90 sekundžių trukmės ciklą išmetimui ir 90 sekundžių įsiurbimui. Esant lauke šaltam orui šiltas oras, išeinantis iš patalpos, patenka į šilumokaitį, kuriame didžioji dalis šilumos perteikiama šaltam, ateinančiam iš lauko, orui. Tai žymiai sumažina šilumos nuostolius ir taupo naudojamą šildymui kurą. Vasarą išeinantis iš patalpos vėsesnis oras patekdamas į šilumokaitį sumažina įeinančio oro srauto temperatūrą ir užtikrina ekonomiškesnį oro kondicionieriaus darbą. Sistemoje naudojamas keraminis šilumokaitis (rekuperatorius) turi didesnį nei 80% našumo koeficientą.

Naujoviški sprendimai

Lietuvos rinkoje pristatyta daugybė vertingų ir šiuolaikiškų įvairių gamintojų mini rekuperatorių. Jie skiriasi pagal našumą, dizainą, funkcionalumą ir kainą. Daugelis modelių pasižymi aukšta kokybe ir įdomiais techniniais sprendimais. Būtent tokiems modeliams priskiriamas mini rekuperatorius „Eco-Fresh“, gaminamas JSC „MMotors“ gamykloje, kuri buvo įkurta 1961 m.

Plėtojant ir kuriant decentralizuotą vėdinimo sistemą, gamyklos projektavimo biuro inžinieriai pritaikė keletą novatoriškų techninių sprendimų, dėl kurių „Eco-Fresh“ mini rekuperatorius išskiriamas tarp šiandienos rinkoje esančių vėdinimo sistemų.

Produktyvumas ir efektyvumas

Pagrindinis prietaiso tikslas yra pakeisti užterštą kambario orą, todėl toks parametras, kaip produktyvumas (m3/h), tampa pagrindiniu sistemos kokybės rodikliu. Trijų žmonių šeimoje kvėpuojant per valandą išsiskiria apie 100 m3 anglies dioksido, o vykstant gyvenimo procesams (virimui, plovimui, maudymuisi ir t.t.) susidaro apie 10 litrų vandens garų per parą, todėl sistemos našumas yra labai svarbus .
„Eco-Fresh 01“ (LUX) ir „Eco-Fresh 07“ modeliuose jis yra nuo 35 iki 120 m3/h – vienas didžiausių rodiklių rinkoje.
Kitas privalumas yra žemas triukšmo lygis, nes pirmojo greičio metu garso slėgis yra tik 15 dB, o oro srautas yra 35-40 m3/h, kuris daugelyje panašių sistemų yra didžiausias, išgaunamas maksimaliomis ventiliatoriaus apsukomis.

Du skirtingai nukreipti ventiliatoriai.

Vienas iš unikalių šio vėdinimo įrenginio techninių sprendimų yra du ventiliatoriai, vienas oro įtraukimui, antras ištraukimui. Praktiškai visuose kitų gamintojų rekuperatoriuose įrengtas tik vienas ventiliatorius, kuris keičia oro kryptis.
Visų pirma, tai sudaro sąlygas rasos taško atsiradimui, t.y. drėgmės išsiskyrimui, kas nebūdinga naudojant du skirtingai nukreiptus ventiliatorius.
Visų antra, ventiliatoriaus elektrinio variklio tarnavimo laikas sumažėja, nes jis turi nuolat keisti sukimosi kryptį.
Visų trečia, dviejų ventiliatorių buvimas žymiai pagerina visos sistemos produktyvumą, nes ventiliatoriaus našumas priklauso nuo jo veleno sukimosi dažnio ir menčių polinkio kampo atitinkamai šerdies plokštumos. Kuo didesnis menčių polinkio kampas, tuo didesnis ventiliatoriaus našumas. Šio efekto neįmanoma pasiekti kai mentės dirba skirtingais režimais.

Keraminis šildytuvas su termostatu.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių mini rekuperatorių problemų yra mažas veikimo efektyvumas esant neigiamoms oro temperatūroms. Keraminis šilumokaitis tiesiog negali pašildyti įeinančio oro, dėl to oras patalpoje atvėsta. „Eco-Fresh 01“ (LUX) ir „Eco-Fresh 07“ modeliuose keraminio šilumokaičio viduje yra įmontuotas 50–500 W galios impulsinis šildytuvas. Termostatas automatizuoja prietaiso veikimą (įjungia šildytuvą kai įeinančio oro temperatūra žemesnė nei +17 ºC  ir išjungia temperatūrai pasiekus +23 ºC).

Jonizatorius

Dideli miestai ir dideli automobilių srautai, oro užterštumas, rūkymas, drabužiai ir baldai iš sintetinių medžiagų, šiuolaikinės statybinės ir apdailos medžiagos, centralizuoto šildymo ir vėsinimo sistemos nevėdinamuose daugiaaukščiuose ofisiniuose ir gyvenamuose pastatuose – mūsų gyvenimo erdvė, beveik nepaliekanti neigiamų jonų sveikam gyvenimui.
Karštu metu laiku drėgnuose rajonuose žmonės jaučiasi blogai dėl to, jog ore trūksta neigiamų jonų. Sergantys astma ir kitomis alerginėmis ligomis ypač sunkiai ištveria karštas drėgnas dienas. Jiems sunkiau kvėpuoti ne dėl to, kad ore yra mažiau deguonies, o pirmiausiai dėl to, jog ore nepakanka neigiamų jonų, yra sutrikęs natūralus teigiamų ir neigiamų jonų santykis – 5:4, todėl žmonės neišvengiamai ir nuolat apsinuodija teigiamais jonais. Daugiau negu pusė miesto gyventojų kenčia nesuprasdami kodėl jaučiasi nelabai gerai.
Prietaiso veikimo metu išsiskiriantys neigiamieji jonai veikia antiseptiškai, slopina patogeninių mikroorganizmų – virusų ir bakterijų augimą, tokiu būdu apsaugant nuo infekcijų ir ūminių kvėpavimo takų ligų.
Jonizuotas oras skatina darbštumą, naikina nuovargio pojūtį, teigimai veikia savijautą, padeda atsistatyti po sunkių ligų, turi teigiamą poveikį sergantiems bronchine astma, kvėpavimo takų ligomis, migrena, neurozėmis ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis.

Higrometras

Prietaisas analizuojantis oro drėgmę patalpos viduje. Jeigu jo parodymai viršija 70% – ventiliatorius įsijungia maksimaliu greičiu. Kai drėgmės lygis sumažėja iki nurodytos padalos ventiliatorius dirbs dar 5 minutes, po to išsijungs. Tokia technologija leidžia efektyviai kovoti su pelėsiu, kuris greitai atsiranda esant per didelei patalpos drėgmei.

 

MINI REKUPERATORIUS ECO-FRESH

Lyginamoji centralizu otų ir decentralizuotų vėdinimo sistemų su šilumos rekuperacija analizė

Prietaiso paskirtis

Prietaiso techninės galimybės

Informacija apie gamintoją

Prietaiso valdymas

MINI REKUPERACINĖS SISTEMOS – JŪSŲ ŠEIMOS SVEIKATOS PAGRINDAS

© 2020 ecoprotest.lt · Kopijuoti be leidimo draudžiama

Russia