Atidaryti meniu

Vandens ozonavimas

Ozonavimas – ekologiškai švari, vandens sterilizavimo, valymo nuo ištirpusių jame metalų, bakterijų, virusų ir sporų, technologija. Ozonatorius išdirba ozoną iš deguonies, esančio atmosferos ore. Po sąveikos su užterštais cheminiais elementais, ozonas pavirsta paprasčiausiu deguonimi.

Vandens ozonavimas turi eilę privalumų, palyginus su kitomis technologijomis, siūlomomis rinkoje. Savo aukšto aktyvumo dėka, ozonas, kaip gamtinis oksidatorius, susimaišęs su valomu vandeniu, pakankamai greitai oksiduoja užterštumą, ir paverčia jį iš ištirpusios būsenos į kietąją, kuri lengvai užsilaiko anglies filtre. Ozono likutis transformuojasi į deguonį iš, kurio jis ir buvo išgautas, vanduo, prafiltruotas pro anglies filtrą – teikiamas Naudotojui.

Vandens ozonavimas plačiai naudojamas tiek požeminių, tiek paviršutinių vandens šaltinių, baseinuose cirkuliuojančio vandens valyme, nuotekų valyme ir sterilizavime, vandens, skirto išpilstymui, dezinfekcijai, norint pašalint iš vandens visus nemalonius kvapus ir skonius, taip pat, naudojamas oro dezodoravimui, ventiliacijos angų išmetamų teršalų valyme ir t.t. Viena aktualiausių naujojo tūkstantmečio žmonijos problemų yra vandens paruošimas vartojimui: tinkamo vandens, skirto vartojimui valymas ir išgavimas. Šiandien ( PSO duomenų dėka) viso labo tik mažiau, nei iš 1% ūkinių vandens tiekimo telkinių, nereikalaujamas papildomas valymas. Visais kitais atvejais vandens paruošimas ir ypatingai dezinfekcija būtini, nes vartojant nekokybišką ir užterštą vandenį padidėja įvairių negalavimų rizika.

Ozonavimo privalumai:

*Ozonavimo privalumai:
* Ozonas sunaikina visus žinomus mikroorganizmus: virusus, bakterijas, grybelius, sporas, cistas ir tt.
* Neegzistuoja ir negali atsirasti jokių, atsparių ozonui, mikrobų formų.
* Ozono likutis sterilizuoja paviršius.
* Ozonas veikia sekundžių greitumu.
* Ozonas pašalina nemalonų kvapa ir poskonį.
* Ozonavimas neskleidžia papildomų kvapų ir skonių.
* Ozonavimas nekeičia deguonies kiekį vandenyje ir nepašalina iš vandens, žmogui būtinų elementų.
* Ozonas neišdirba toksiškų pašalinių elementų.
* Likęs ozonas labai greitai virsta paprasčiausiu deguonimi.
* Ozonas išdirbamas vietoje, nereikalaujama jokių daiktų pervežimų ar ypatingo saugojimo.
* Ozonas 300-3000 kartų greičiau panaikina mikroorganizmus, nei kiti dezinfekantai.

Priešingai, nei chloras, ozonas atsparus pakaitinėms reakcijoms, todėl vandens ozonavimas laikomas svarbiu privalumu. Ozono aukšto oksidavimo gebėjimo dėka, ozonavimas tuo pat metu atlieka vandens defoliaciją, panaikina pašaliniį kvapą ir skonį bei dezinfekuoja.

© 2020 ecoprotest.lt · Kopijuoti be leidimo draudžiama

Russia